Keltoi 1994-2017

Plány na stavbu nového Stonehenge

Plánuje se ambiciózní projekt na stavbu nového Stonehenge tak, jak mohlo vypadat před 4 tisíci lety

Na místě původní megalitické stavby dnes nacházíme jen zbytky tří kamenných kruhů, ale těžařská firma Preseli Bluestone chce vztyčit znovu od začátku všech někdejších sedm.
Kruhy by mohly být hotovy do r. 2009. Jejich nová lokalita bude přístupná návštěvníkům.
O přesném místě ještě není rozhodnuto, ale v úvahu přichází mimo jiné Cotswold Water Park, spojující anglická hrabství Wiltshire and Gloucestershire.

Skulptura dědictví
Firma Preseli Bluestone vlastní lom ve Walesu, z kterého původně pocházejí modré kameny této slavné pravěké wiltshireské památky.
Colin Shearing, zástupce firmy, říká: "Nechceme tvořit kopii takového Stonehenge, jak ho známe dnes, ale naopak stavbu svatyně, jak mohla vypadat po dokončení před zhruba 4 tisíci lety."
Nové Stonehenge by mělo být postaveno s použitím jak moderních, tak pravěkých postupů, a veřejnost by měla mít možnost práce sledovat. Plány jsou zatím ve stádiu příprav, ale cílem je vytvořit „pamětihodnou architektonickou skulpturu historického dědictví 21. století“ , která dovolí návštěvníkům vstoupit a dotknout se kamenů.

Agrimonrix

Zdroj:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/wiltshire/4753205.stm

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo