Průzkumná výprava Německo, Belgie, Nizozemí - 18. - 21. srpna 1994
Další výlet za poznáváním skanzenů v zahraničí, tentokrát jsme ve složení Vašek Horák, radek Patrný a Jirka Prokop navštívili německý Oerlinghausen, holandský Eindhoven a belgický Archeosite.

Zájezd do Belgie, Nizozemí a Německa - 29. září až 2. října 1994
Po průzkumné jízdě jsme se vydali celým autobusem na výlet do Belgie, Nizozemí a Německa. Postupně jsme navštívili skanzeny v Eindhovenu, Archeosite a Oerlinghausenu.
Ve čtvrtek 29. září 1994 po osmnácté hodině se potkáváme u autobusu a odjíždíme směrem do Belgie. Do Archeosite se dostáváme krátce před polednem a jeho prohlídka trvá skoro dvě hodiny. Prohlížíme si postavené domy, pece, vybavení a vše si také fotíme a točíme na videokameru. Po skončení prohlídky odjíždíme do Antverp, kde máme zajištěno ubytování. Zde účastníci dostávají volno, část jde na procházku do města a část zůstává na pokojích. Ráno se vydáváme opět na cestu a jedeme do Eindhovenu. Zde ve skanzenu máme štěstí, že se zde konají ukázky řemesel a tak máme možnost vše vidět. Po prohlídce vyjíždíme do německého Oerlinghausenu.
Po noci strávené v autobuse dojíždíme ráno v šest zpět do Mladé Boleslavi.
Účastníci zájezdu: Vašek Horák, Petr Holodňák se synem, Jaroslav a Josef Holštajn, Dušan Vízner, Zuzana Válková, Jitka Poláková, Radek Patrný, Michal Hlaváč, Michal Brzobohatý, Martin Michale, Vašek Klain, Ladislav Habásko, Lenka Šimonová, Katka Hodboďová, Jirka Prokop, Pavel a Milan Haňka, Katka Košvancová, Tomáš Pařík, Ota Šefl, Eva Černá, Michal Kostka, Stanislav a Radek Sluka, Lída Kalinová, Tomáš Vančata a Ivana Pleinerová.Přehled akcí v roce 1994