Aktuální informace ze života Keltoi Ahoj, zdravíme příznivce keltské kultury, léto je v plném proudu a blíží se keltský svátek hojnosti a řemesel Lughnasad. Lidé kolem sdružení KELTOI a spřátelené společnosti organizují několik akcí, zde jsou podrobnosti:

Víkend 29.-31. července 2005 se v obci Prášily na Šumavě uskuteční jeden z historických víkendů. Tentokrát je víkend věnován Keltům. Jsou připraveny hry, šerm, řemesla, speciality keltské kuchyně, duchovno, pohanský rituál. V pátek 29. července večer se otevře pro veřejnost rekonstrukce keltského srubu - v současné době se staví!

V sobotu 30. července 2005 se na nádvoří zámku Veveří uskuteční druhý ročník festivalu Lughnasad. Podrobnosti naleznete na www.kudrna.cz.

Víkend 6.-7. srpna 2005 se ve skanzenu Gabreta (Německo) uskuteční další z mnoha Lughnasadů. Keltoi zde bude pomáhat tuto akci organizovat.

V sobotu 27. srpna 2005 se v prostorách zámku Sychrov uskuteční velká akce Skotské hry. K poslechu a tanci zahraje mnoho skupin, uvidíte historické programy, apod.

V neděli 28. srpna 2005 se na nádvoří zámku Nižbor uskuteční oslava keltského svátku Lughnasad. Oslava je součástí cyklu Keltský rok na zámku Nižbor, obsahující oslavu tří výzmaných svátků a výukové programy o Keltech pro skupiny návštěvníků.
Program bude zahájen ve 12.00 hodin hostinou, ochutnat polévku z kotle, vyslechnout si několik přednášek o keltských řemeslech a životě Keltů. Podrobnosti k hudbě zatím připravujeme.Ukázky řemesel Vám předvedou členové občanského sdružení Keltoi a jeho skupin Bójové a Fergunna. Akci pořádá Ústav archeologické památkové péče Středních Čech ve spolupráci s Keltoi a za finanční podpory Krajského úřadu Středočeského kraje a s podporou obce Nižbor.
Všichni organizátoři se těší na vaši návštěvu. Přejme si hezké počasí a v sobotu naviděnou.Vašek Horák
Keltoi, občanské sdružení
www.keltoi.cz www.boiohaemum.cz www.vaclavhorak.com