Pátek 10. února 1995 - Příprava výstavy Jak do pravěku
Čas 15.00 hodin - sraz na Střední průmyslové škole v jejich výstavní síni. Co jsme to dělali ve škole po vyučování? Nejen tento den, ale ještě další následující jsme zde stavěli výstavu Jak do pravěku. Dnes jsme si ukázali co kde bude a kdo co udělá. Krátce po páté hodině jsme se rozešli.


Sobota 11. února 1995 - úderem půl deváté byl domluven sraz a počátek stavby. Část lidí byla Vaškem odvezena na Chlum pro přípravu dřeva na model domu a bránu.
Na pozemku se připravil smrk, ze kterého se dělala pomocná konstrukce na bránu a palisádu. Podařilo se nám postavit Hrubou konstrukci domu a brány, připravili se tkalcovské stavy, apod. S pracemi jsme skončili po deváté večer.
Neděle 12. února 1995 - opět v půl deváté se rozbíhají práce na přípravě výstavy.
Dnes ji již musíme dokončit, ale postupně zjišťujeme co nám chybí. Nejdříve jsme zpracovávali rákos na střechu domu a bránu, děvčata dělala nástěnky z fotek a dalších materiálů, tkala na stavech. Také se na počítači psaly popisky k fotkám a materiálům. Odpoledne začal padat návrh, že bude potřeba zajet pro další rákos.
Zatím byl tento návrh odražen, ale po setmění bohužel došlo na realitu a pro rákos se muselo jet. Realita byla tvrdá, protože již byla tma a na Babě dost mokro. Vyrazilo pět lidí a nebylo všem těžkým chvilkám konec… Vašek Horák s Formanem zapadl až po nápravu (ke smůle má Forman přední náhon…). Po delším úsilí se jej podařilo dostat ven, následky byly ale velké - tři osoby byly silně ohozeny bahnem, auto nemělo svoji barvu a ztraceny dvě hodiny. Práce se naštěstí chýlily ke konci, dodělala se střecha, dvě hodiny se uklízelo a před 23 hodinou se mohlo zavřít. Výstava byla připravena!

Pondělí 13. února 1995 Vernisáž výstavy Jak do pravěku
Úderem patnácté hodiny nadešel slavnostní akt naší první výstavy. Lidí dorazilo poměrně dost velké množství, např. několik učitelů z SPŠ, ekonomky, boleslavský archeolog Jirka Waldhauser, pánové Němeček a Ctibor, bývalé kolegyně z Altamiry, atd. Na dobrovolném vstupném se vybralo skoro 500,- kč a pan Němeček nám věnoval dokonce rovnou tisícikorunu. Děkujeme.


Pondělí 13. února 1995 - Boleslavský deník - upoutávka na výstavu Jak do pravěku v SPŠ
Středa 15. února 1995 - Boleslavský deník - fotografie z vernisáže výstavy Jak do pravěku v SPŠ
Pondělí 6. března 1995 - Od dnešního dne až do pátku bude naše výstava na SPŠ otevřena i odpoledne pro veřejnost a každý den zde byla naše služba.
Sobota 11. března 1995 - Úklid výstavy na SPŠ.
Odpoledne po skončení provozu jsme celou expozici rozebrali a dovozili k uskladnění. Po provedeném úklidu jsme se přesunuli na pozemek. Část expozice se odvezla k Tomáši Linhartovi a část právě na pozemek. Zde jsme dokopávali další díry pro kůly zázemí. Mnohokrát jsme narazili na bludné kameny nebo i na skálu, což práci dost zpomalovalo. Pak jsme začali s výběrem kůlů a jejich opálením.
Návštěvní kniha výstavy Jak do pravěku?

Přehled akcí v roce 1995