Odpoledne s KeltyMěstské muzeum Mariánské Lázně zve všechny své příznivce na zábavné sobotní odpoledne 5.3.2011 s historickou tematikou.
Akce se koná v rámci nově otevřené výstavy o keltské kultuře, která před dávnými časy před naším letopočtem obývala část českých zemí. Víte, jak Keltové mleli obilí? Jaké si vyráběli zbraně? Jak se oblékali?
Vyráběli si mince? Na tyto a mnohé další otázky najdete dne 5. 3. 2011 od 15.00 odpovědi právě v prostorách mariánskolázeňského muzea.
Program zaštiťují členové občanského sdružení Keltoi, kteří Vám a zejména Vašim dětem zprostředkují kontakt s tajemnou minulostí. Zábavnou formou si tak budete moci vyzkoušet dovednost keltských řemeslníků, zapojit se do bojového umění, vyzkoušet práci na keltském tkalcovském stavu a jiné.
Vstup na odpolední program je volný.

Pozvánka na výstavu "Keltové v Čechách"

Městské muzeum Mariánské Lázně zahájí po krátké zimní přestávce dne 1. 3. 2011 opět provoz pro veřejnost.
Kromě stálých expozic nabídne svým návštěvníkům nevšední výstavu "Keltové v Čechách" autorky PhDr. Jarmily Valentové.
Výstava prezentuje v přehledné podobě hlavní rysy keltské kultury z oblasti středních Čech, z období posledních pěti století před naším letopočtem a ukazuje nejvýznamnější archeologické nálezy a lokality včetně oppid - keltských opevněných sídlišť.
Dozvíte se podrobnosti o životě keltských kmenů, žijících v dávné minulosti na našem území, o jejich zvycích, způsobu oblékání, řemeslné zručnosti, zemědělství a duchovním světě.
Mezi vystavenými exponáty najdete např. pověstné švartnové náramky, kterým byly připisovány magické účinky a jiné vzácné šperky zpřístupněné veřejnosti jen pro tuto výstavu; dále originální keltskou zbroj, pracovní nářadí či keramiku. Seznámíte se s keltským bojovníkem Brenem a jeho ženou Ynou, shlédnete interiér keltského obydlí a hrob keltského válečníka.
Dospělí i dětští návštěvníci si budou moci vyzkoušet výrobu tkanin na replice keltského tkalcovského stavu.
Putovní výstava Regionálního muzea z Kolína je určena všem zájemcům bez rozdílu věku a bude přístupná v prostorách mariánskolázeňského městského muzea do 1. 5. 2011.