Keltoi 1994-2017

stopyVe stopách předků - výstavy, tipy na výlety

Naučná stezka Keltové na Obřím hradě

Od září 2005 je pro návštěvníky připravena nauční stezka, která Vás provede po okolí Obřího hradu.

Trasa stezky Keltové na Šumavě vede krajinou na rozhraní okresu Prachatice a okresu Klatovy.
Stezka je zaměřena na seznámení s historií keltského osídlení Šumavy, s dějinami keltského sídliště Obří hrad u Popelné a věnuje se i výsledkům výzkumů, které na tomto keltském hradišti dlouhodobě probíhají.
Trasa stezky má výchozí místo v Popelné u parkoviště a vede na Obří vrch (1.005 m) a zpět. Je dlouhá asi 3 km a jsou na ní instalovány informační panely.
Nejvzdálenějším místem na stezce (asi 1,5 km od Popelné) je již zmíněné hradiště Obří hrad, ze kterého jsou velmi pěkné výhledy do údolí Losenice a na Kašperskohorsko.
Přístup ke stezce je ze silnice Vimperk - Kašperské Hory odbočkou vlevo v Nicově směrem na Popelnou (asi 3 km). Přístup je možný i po červené značce z Churáňova (5 km), nebo po žluté ze Stach (9 km), případně po červené z Kašperských Hor (8 km).

Tags: Keltové

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo