Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

Bartošková, V. a kol.: Duchcovský poklad v Lahošti

Pozoruhodný příběh mýtů a fakt o jednom z nejvýznamnějších keltských pokladů, nalezeném roku 1882 v Obřím pramenu v Lahošti u Duchcova. Věra Bartošková ve spolupráci s Petrem Budinským, Svatoplukem Havrlíkem, Miroslavem Gloserem a Vladimírem Homolou. Obálka a grafická úprava Lenka Fischerová. (2008)

Pokračovat ve čtení

Bauerová, Anna: Stradona

Nový román Anny Bauerové spojuje tři místa starověkého světa na konci starého letopočtu. V Římě upevňuje svou moc mladý césar Octavianus a daří se mu postavit světovou říši na pevné základy. Druhým místem jsou keltské Čechy, latinsky Bohemia, kde vrcholí ničivá válka mezi bójskými kmeny, a jedním z posledních oppid, které odolává zkáze, je Stradona.

Pokračovat ve čtení

Kam za Kelty v Česku?

V době, kdy vyrůstala Velká čínská zeď, zde vládli Keltové. Kam se za nimi v Česku vydat?
Kde u nás najít tajemné keltské svatyně a menhiry, poradí nedávno vyšlý průvodce Keltové v Čechách. Rozhovor s naším dlouholetým spolupracovníkem Jiřím Waldhauserem.

Pokračovat ve čtení

Mátl, Vladimír: Krajinou Druidů aneb Keltové na území Čech

Recenze na knihu: Krajinou Druidů aneb Keltové na území Čech (2009). V tomto článku recenzuji knihu Vladimíra Mátla, která vyšla v prosinci 2009. K některým daným tématům v knize přidávám své skromné názory. Spíše než názvem mě zaujala jménem autora - to mě donutilo si knihu přečíst a pokusit se ji v níže uvedeném článku analyzovat.

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo