Keltoi 1994-2017

germ Encyklopedie Germánů a doby římské

Tomares - půl tuny římských mincí

Dělníci vykopali u Sevilly amfory s půltunou mincí z antického Říma. Unikátní objev učinili španělští dělníci, kteří během práce pod zemí poblíž Sevilly našli více než půl tuny vzácných antických mincí.

Podle znalců byly mince vyrobeny v období římské říše na konci čtvrtého století a podobně velký nález je ve Španělsku zcela ojedinělý.
Podle listu El País objevili dělníci 19 amfor, které byly plné bronzových a méně četných stříbrných mincí. Každá z desítek tisíc mincí váží mezi osmi a deseti gramy, což celkem dává 600 kilogramů. Odborníci ze sevillského muzea archeologie uvedli, že byly vyraženy na konci čtvrtého století a poté uskladněny v nádobách, aby s nimi mohl nějaký římský činitel vyplácet vojáky či sloužící.

„Je to unikátní množství, které má sotva obdoby. Až do současnosti jsme z dob římského impéria ve Španělsku nic podobného neobjevili," řekla ředitelka archeologického muzea v Seville Ana Navarrová.

Zdroj, foto: El País

Fotogalerie:

Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
 

PLG_CONTENT_SHOWTAGS_TITLE Španělsko , Tomares , Antika

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo